Wydarzenia

Wyszukaj wydarzenie

Soundedit 2018 w Łodzi

Start:

Koniec:

25.10.2018

27.10.2018

Miejsce:

Adres:

Klub Wytwórnia

Łąkowa 29, 90-554 Łódź


Wielkimi krokami zbliża się 10 edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, na którym spotykają się profesjonaliści z amatorami. Jedyna na świecie w pełni autorska impreza dedykowana jednej z najbardziej kreatywnych w chwili obecnej grup zawodowych, jakimi bez wątpienia są producenci muzyczni. To ogromne wydarzenie odbędzie się już od 25 do 27 października 2018 w Łodzi. W Klubie Wytwórnia będziemy mogli podziwiać na scenie między innymi The Opposition, Mery Spolsky, Orbitial oraz Nosowską.

Bilety na Soundedit 2018 można nabyć na platformie ticketmaster.pl, bilety24.pl oraz biletomat.pl. Koszt jednodniowej wejściówki to 110zł, z kolei karnet na wszystkie dni wynosi 230zł. Masz już swój bilet? Mamy nadzieję, że tak, bo tego wydarzenia nie można przegapić!

Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych to impreza, która trwa aż 3 dni. Przyjeżdżając na tę okazję z odległego miasta, warto zatem zadbać o nocleg w dogodnej lokalizacji.

Soundedit 2018 w Łodzi

Źródło: bilety24.pl

Hotel Reymont mieści się przy ulicy Legionów, dzięki usytuowaniu blisko centrum miasta, będziesz mógł odwiedzić wiele wartych zobaczenia miejsc w Łodzi, bez konieczności korzystania ze środków komunikacji miejskiej. Na Soundedit 2018 dojedziesz autobusem w zaledwie 6 minut, a dodatkowo jedynie kilka kroków będzie dzielić Ciebie od najciekawszych punktów znajdujących się w ścisłym centrum Łodzi. Ponadto, Hotel Reymont, który należy do sieci Hoteli AMW, cechuje bardzo dobry standard w konkurencyjnej cenie.

Nie zwlekaj dłużej i zarezerwuj pokój w atrakcyjnej cenie już dziś: Hotel Reymont Łódź

Zanim jednak ruszysz na 10 edycje Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, warto dowiedzieć się o gościach specjalnych tej imprezy nieco więcej. Poniżej krótka historia zespołu The Opposition.

Soundedit 2018 w Łodzi

The Opposition

Grupa założona w 1979 r., w której udział wzięli: Ralph Hall, Mark Long, Chris Thompson, Dave Wolfson i Jim Rose. Podpisali kontrakt z managerem Simonem Napierem Bellem i wydali swój pierwszy singiel w tym roku w wytwórni Ariola Hansa. Nagrano album, który później pojawił się jako „Lost Album”. Marcus Bell dołączył do Ralpha Halla i Marka Longa w 1980 roku i wydali swoje pierwsze nagranie „Very Little Glory” we własnej niezależnej wytwórni Double Vision Record.

„Breaking The Silence”, pierwszy album Opposition z klasyczną wersją, został nagrany w Matrix Studios, a pierwszy wyprodukowany przez Kenny’ego Jonesa. Wydany na własnej wytwórni Double Vision, był licencjonowany przez francuską wytwórnię Disc AZ i szybko wyprzedał pierwsze 1000 tłoczeń. Zespół odbył wiele tras koncertowych we Francji i Wielkiej Brytanii.

„INTIMACY”, ponownie z Kennym Jonesiem, produkującym i nagrywającym w studiach Matrix, została początkowo wydana w wytwórni własnej wytwórni i ponownie licencjonowana na Disc AZ do czasu, gdy Charisma Records zaoferowała im kontrakt płytowy w 1983 roku.

Dwa kolejne albumy „Promises” i „Empire Days” pojawiły się w ciągu najbliższych dwóch lat. Zespół nieustannie koncertował w Europie i Stanach Zjednoczonych, włączając w to kilka koncertów w Algierii.

Zespół zawiesił działalność w 1987 roku, kiedy Bell and Long zaczął pracować nad bardziej komercyjnie brzmiącym materiałem pod nazwą So. Ich album „Horseshoe in the Glove” przyniósł niewielki amerykański przebój w utworze „Are You Sure”.

The Opposition następnie wydał album „Blue Alice Blue” w 1990 roku, ponownie nagrany z Kennym Jonesem, z udziałem Marka Longa, Marcusa Bella, Sterlinga Campbella, Lola Forda, Terry’ego Devine Kinga. Kolejne albumy nagrane w latach 90. w Paryżu zostały wydane na różnych wytwórniach, w tym w War Begins at Home w 1994 roku, z udziałem Khaleda w gościnnym głosie i „Blinderze”. Zespół kontynuował trasę koncertową i grał pierwsze koncerty w Polsce.

Soundedit 2018 w Łodzi

10.08.2018
Lista Wydarzeń


Nasi partnerzy