Promocje

Filtruj

Wybierz hotel

Wybierz promocję

AMW Hotele

Sucha

Zamek Czocha

Zamek Czocha, Sucha

 • Sucha 59-820 Leśna
 • tel: 75 721 15 53
 • fax: 75 724 22 30

I TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ I PODRÓŻNICZEJ 17/18.02.2018r.

Lubisz czytać książki? Fascynuje Cię historia? Uwielbiasz podróże?

Zapraszamy Was na I Targi Książki Historycznej i Podróżniczej do Zamku Czocha,

Targi to nie tylko możliwość nabycia ciekawych pozycji książkowych ale również panele dyskusyjne ze znanymi podróżnikami po Polsce i świecie. Posłuchacie ciekawych nietuzinkowych historii z życia podróżników ale i również znanych historyków czy odkrywców.

Będzie się działo!

17.02.2018r.

11:00 – oficjalne otwarcie imprezy

11:30 – Jerzy Engelgard -,,Współczesna literatura historyczna w Polsce”

12:15 – Łukasz Orlicki -„Martwa Droga” – Ekspedycja na północną Syberię.

13:15 – Dariusz De Lorm – w poszukiwaniu zębów rekina – podwodna ekspedycja na Malediwy

14:00 – Konkurs ,,Podróże Pełne Tajemnic” cz. 1

15:30 – Michał Cessanis – ,,Indonezja – Bali i Jawa wyspy Bogów i Demonów”

16:30 – Tomasz Grzywaczewski – „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych”

17:30 – Michał Torz – ,,Wieczór Rumuński”

18:15 – Szymon Wasylów – prezentacja filmu ,,Pozostanie po nas las”

 

18.02.2018r.

11:00 – Ryszard Czarnowski – ,,Legenda Orląt”

11:45 – Piotr Maszkowski – „Poszukiwanie skarbów – podróż w czasie i przestrzeni.”

12:30 – Konkurs – ,,Podróże Pełne Tajemnic” cz. 2

13:45 – Joanna Lamparska – ,,Dolny Śląsk – nierozwiązane tajemnice”

14:30 – Piotr Kucznir – ,,Sensacyjna historia tamy leśniańskiej z Zamkiem Czocha w tle”

15:15 – Krzysztof Krzyżanowski – ,,Boliwia. Cmentarzysko pociągów.”

16:00 –Ewelina Thepphaboot – ,,Jak Dziewczynie z Leśnej mieszka się w Tajlandii? O zwykłym życiu w niezwykłym miejscu.”

16:45 – Marek Gaworski – ,,Piękno zamków i pałaców.”

 

Kilka słów o naszych Wykładowcach:

– Piotr Maszkowski – Redaktor naczelny miesięcznika „Odkrywca”, historyk, doświadczony dziennikarz z kilkunastoletnim stażem specjalizujący się w historii, tajemnicach II wojny światowej, nieznanych epizodach okresu PRL, tematyce dotyczącej eksploracji i poszukiwań skarbów. Autor ponad 300 opublikowanych artykułów i opracowań materiałów archiwalnych.

 ***

– Tomasz Grzywaczewski – dziennikarz, pisarz i doktorant prawa międzynarodowego specjalizujący się w post-sowieckich państwach nieuznawanych. Redaktor naczelny magazynu Koncept. Najmłodszy w Polsce członek prestiżowego amerykańskiego The Explorers Club. Pomysłodawca przedsięwzięć reportersko-podróżniczych, w tym m.in. Long Walk Plus Expedition – wyprawy z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu i Dead Road 1953-2013 –wyprawy na Transpolarną Magistralę Kolejową, zw. Drogą Umarłych. Uczestnik wyprawy do Kamerunu „Vivat Polonia 2016” śladami polskiego odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego.

 ***

– Joanna Lamparska – szuka ukrytych skarbów, pisze o nich książki, podróżuje daleko i blisko. Śledzi tajemnice Dolnego Śląska, zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach. Napisała kilkanaście książek, w tym wiele „przewodników innych niż wszystkie”, w których w pełen fantazji sposób prowadzi Czytelników przez niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi. Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i archeologiem sądowym, bierze udział w akcjach eksploracyjnych. Od lat współpracuje również m.in. z „National Geographic”, „Travellerem”, „Focusem” i „Witaj w Podróży”. Jest autorką scenariusza cyklicznego programu „Skarby nieodkryte” w TV Polonia.

 ***

– Łukasz Orlicki – Historyk – absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od ponad dziesięciu lat pracuje w „Odkrywcy”. Obecnie kieruje działem badawczym miesięcznika znanym jako Grupa Eksploracyjna Miesięcznika „Odkrywca” GEMO. Koordynował wiele projektów archeologicznych i eksploracyjnych na lądzie, pod ziemią i pod wodą. Uczestniczył m.in. w odnalezieniu krypty Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego w Kwidzynie (badanie to nominowano w 2007 roku do nagrody „National Geographic” w kategorii Naukowe Odkrycie Roku), poszukiwaniach archiwum KG AK i odkryciu depozytu broni, zakończonych sukcesem badaniach pobojowisk lotniczych z lat 1939–1945, a przede wszystkim w tropieniu śladów podziemnych fabryk, tajemniczych tuneli i skarbów. Autor kilkuset artykułów z dziedziny historii, w większości opublikowanych na łamach „Odkrywcy” i „Gazety Rycerskiej”.

 ***

– Michał Cessanis – wicenaczelny National Geographic Traveler oraz redaktor naczelny portalu podróżniczego NaWalizkach.com.pl, a także autore książki „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” wydanej przez National Geographic. Wcześniej był dziennikarzem Expressu Ilustrowanego, Życia Warszawy i Rzeczpospolitej. Podczas swoich wyjazdów odwiedził prawie wszystkie kontynenty. Uwielbia Azję, zwłaszcza Chiny, do których podróżuje dobrze zjeść i podszlifować język chiński, którego wciąż się uczy. Jest również ekspertem podróżniczym w programie Pytanie na śniadanie w TVP2, oraz w kanałach informacyjnych Polsat News i TVN 24 Biznes i Świat. Podróże Michała na bieżąco można śledzić także na portalu społecznościowym Facebook, na Instagramie oraz kanale YouTube.

 ***

– Michał Torz – Dziennikarz Telewizji Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie, ale jego największą pasją jest Rumunia. Przez kilka miesięcy mieszkał w Transylwanii, teraz jeździ tam kilka razy do roku. Jest autorem przewodnika wydawnictwa Pascal, bloga, a także portalu www.wRumunii.pl

 ***

– Marek Gaworski – Urodzony (w styczniu 1974 roku w Bolesławcu) Dolnoślązak. Żonaty, dwójka dorosłych dzieci.

Fotograf, podróżnik po zamkach i pałacach Europy, autor ponad 50 albumów, książek i monografii dot. zamków i pałaców. Nagradzany m.in. na targach turystycznych w Poznaniu. Współpraca m.in. z Wydawnictwem Arkady z Warszawy, które wydało dwie książki autorskie (trzecia w połowie 2018 roku pod wstępnym tytułem „Dwory, pałace, zamki w Polsce”).

 ***

– Piotr Kucznir – regionalista, rekonstruktor epok historycznych, miłośnik historii regionu Górnych Łużyc i Dolnego Śląska. Autor książki o zamku Czocha pt. ,,Tajny Zamek Czocha, oraz wielu artykułów związanych z jakże ciekawą historią wspomnianych ziem. Swą przygodę z zagadkami regionu rozpoczął na poważnie po przejściu na emeryturę (żołnierz zawodowy). Doświadczenie zdobyte w wojsku wykorzystuje w tropieniu zagadek czasów minionych. Marzy mu się odkrycie zagadek ,,ukrytych na widoku”.

 ***

Krzysztof Krzyżanowski – Znany także jako „Czarny”, rocznik 1976. Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Wrocławskiego. W ostatnich latach kierował działem prawnym w spółce handlowej, od 2011 zarządza dużymi projektami budowlanymi na terenie Polski.

Wraz z Dariuszem Wójcikiem tworzą niezależny duet sceptycznych badaczy, dziennikarzy, eksploratorów i fotografów, wspomagani w czasie swoich badań i wypraw przez przyjaciół i znajomych. Pasjonują ich stare kopalnie, nieznane dokumenty kartograficzne, ślady dawnego górnictwa nie tylko w terenie, ale także w pamięci ludzkiej i zaułkach archiwów. Organizatorzy akcji badawczych na terenie Dolnego Śląska. Od 2003 roku współpracują z miesięcznikiem „Sudety”, od 2008 – z ogólnopolskim miesięcznikiem „Odkrywca”. Opublikowali ponad 110 opracowań z dziedziny górnictwa. Współautorzy części górniczej w monografii Gór Sowich „W cieniu Wielkiej Sowy” (2006), artykułów w publikacjach dotyczących Srebrnej Góry („Twierdza Srebrnogórska II i III”, 2008, 2010), opracowań naukowych wydawanych przez Politechnikę Wrocławską dotyczących dziejów górnictwa („Dzieje górnictwa – element europejskiego dziedzictwa kultury” 2010, 2009, 2008). Autorzy książek: „Podziemny świat Kamionek” (2007), „Kamionki. Powrót pod ziemię” (2010), „Zapomniane podziemia – cz.1” (2011) oraz „Zapomniane podziemia – cz.2” (2012). Współautorzy rozdziału o kopalniach do książki „Ślężańskie światy” pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego (2011).

 ***

Paweł Nowaczek –Jego pasją jest historia i militaria azjatyckie. Opowie o podroży do Japonii szlakiem japońskich kowali oraz sztuki wykonywania miecza japońskiego na przestrzeni dziejów poczynając od pierwszych kowali epoki Heian, kończąc na najlepszych współczesnych pracowniach płatnerskich, wykonujących broń dla najbogatszych ludzi na świecie, członków Yakuzy, czy tez kolekcjonerów unikatowego oręża jaka jest bezsprzecznie japońska katana. Podczas prelekcji zobaczymy wiele przykładów oryginalnej broni z Kraju Kwitnącej Wiśni.

 ***

Dariusz de Lorm – Doświadczony nurek, uczestnik wielu wypraw nurkowych i podwodnych badań archeologicznych w rejonie Morza Śródziemnego. W Polsce obecnie kieruje akcją „Jezioro Tajemnic” na Jeziorze Drawsko.

 ***

Krzysztof Krzyżanowski – Znany także jako „Czarny”, rocznik 1976. Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Wrocławskiego. W ostatnich latach kierował działem prawnym w spółce handlowej, od 2011 zarządza dużymi projektami budowlanymi na terenie Polski.

Wraz z Dariuszem Wójcikiem tworzą niezależny duet sceptycznych badaczy, dziennikarzy, eksploratorów i fotografów, wspomagani w czasie swoich badań i wypraw przez przyjaciół i znajomych. Pasjonują ich stare kopalnie, nieznane dokumenty kartograficzne, ślady dawnego górnictwa nie tylko w terenie, ale także w pamięci ludzkiej i zaułkach archiwów. Organizatorzy akcji badawczych na terenie Dolnego Śląska. Od 2003 roku współpracują z miesięcznikiem „Sudety”, od 2008 – z ogólnopolskim miesięcznikiem „Odkrywca”. Opublikowali ponad 110 opracowań z dziedziny górnictwa. Współautorzy części górniczej w monografii Gór Sowich „W cieniu Wielkiej Sowy” (2006), artykułów w publikacjach dotyczących Srebrnej Góry („Twierdza Srebrnogórska II i III”, 2008, 2010), opracowań naukowych wydawanych przez Politechnikę Wrocławską dotyczących dziejów górnictwa („Dzieje górnictwa – element europejskiego dziedzictwa kultury” 2010, 2009, 2008). Autorzy książek: „Podziemny świat Kamionek” (2007), „Kamionki. Powrót pod ziemię” (2010), „Zapomniane podziemia – cz.1” (2011) oraz „Zapomniane podziemia – cz.2” (2012). Współautorzy rozdziału o kopalniach do książki „Ślężańskie światy” pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego (2011).

 ***

Szymon Wasylów krótka prelekcja i prezentacja filmu dokumentalnego pt. „Pozostanie po nas las”.

Film relacjonujący podróż reemigrantów z Bośni na ziemię swoich przodków, w celu odnalezienia i uporządkowania polskich cmentarzy na tych terenach. Nekropolie Polaków w Bośni nie przypominały dotąd tych znanych nam na co dzień. Większość cmentarzy była pokryta gęstym i niedostępnym lasem, do którego trzeba było karczować sobie drogę maczetami i pilarkami. Cmentarze oznaczane były roboczo poprzez wycięcie na drzewie symbolu krzyża.

 ***

Ewelina Thepphaboot – podróżniczka, fotoreporterka, autorka bloga www.ewelina.thepphaboot.com. Pochodzi z Leśnej, na co dzień mieszka w Tajlandii, gdzie kreuje autorskie „Giant Jungle Cocktails” – ponad stucentymetrowe koktajle.

Impreza została objęta patronatem przez:

 • National Geographic Traveler
 • Miesięcznik ODKRYWCA
 • Radio Wrocław
 • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
 • ArtRadio
 • TV ECHO24
 • SRTIMEOTV
 • TVŚwieradówZdrój
 • TV Bogatynia
 • www.Eluban.pl,
 • www.24swieradow.pl
 • www.lwowecki.info
 • Gazeta Wojewódzka

 

 

Podczas trwania targów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie ,,Podróże Pełne Tajemnic”

Podróże to Twoja pasja? Zwiedzasz ciekawe miejsca i chcesz o nich  opowiedzieć? Zapraszamy na I Targi Książki Historycznej i Podróżniczej w Zamku Czocha, w dniach 17-18.02.2018r. Podróże Pełne Tajemnic to całkiem nowa propozycja, pokaż się i zgarnij ekstra nagrody.

Wystarczy tylko:
W 12 minut zaprezentować swoją niesamowitą  przygodę. Udowodnij nam, że to właśnie Twoja jest najciekawsza, możesz pokazać zdjęcia, filmy lub ciekawe przedmioty…
Do wygrania wspaniałe nagrody. takie jak: pobyty w zamku, vouchery na zwiedzanie zamku, nagrody książkowe,

Zgłoszenia przyjmujemy do 05 lutego 2018r. Masz pytania ? Napisz do nas: b.stypczyc@amwhotele.pl

ZAPRASZAMY!

 

Zapraszamy!

Już wkrótce kolejne informacje :)

Zarezerwuj promocje


 • Data przyjazdu

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie przez AMW Hotele Sp. z o.o.

  Pokaż pełną treść zgody

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w niniejszym formularzu w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez AMW Hotele Sp. Z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale niezbędne do przesłania i realizacji zgłoszenia. Zostałem poinformowany o przysługujących mi prawach dostępu do danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest AMW Hotele Sp. z o.o. w Warszawie.
  Uwaga! Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z dokonaniem rezerwacji, służy tylko do zgłoszenia chęci skorzystania z danej promocji. Potwierdzenie dostepnosci terminu rezerwacji, a takze możliwosci otrzymania dodatkowych rabatów dokonywane jest przez bezposredni kontakt z naszym pracownikiem drogą mailową lub telefoniczną.
  powrót

  Nasi partnerzy