Wydarzenia

Wyszukaj wydarzenie

Międzynarodowe Targi Książki 2018 w Krakowie

Start:

Koniec:

25.10.2018

28.10.2018

Miejsce:

Adres:

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

Galicyjska 9, 31-586 Kraków


Jesteś molem książkowym, który każdą wolną chwilę poświęca na odkrywanie świata zawartego w kryminałach, powieściach bądź romansach? A może do tej pory nie udało się Tobie przeczytać zbyt wiele publikacji, ale Twoim postanowieniem na 2018 rok była zmiana tego stanu rzeczy? Bez względu na to, na które z pytań odpowiedziałeś twierdząco – Targi Książki, to będzie coś idealnego dla Ciebie! Międzynarodowe Targi Książki odbędą się w Krakowie od 25 do 28 października 2018 roku.

targiksiazki-1

Bilet wstępu na to wydarzenie to koszt 10zł, w przypadku wejściówki z ulgą jest to kwota niższa – 8zł. Jeśli jesteś zainteresowany wejściem na teren targów przez wszystkie dni, możesz zakupić bilet czterodniowy za 25zł. Dzieci do lat 7 oraz emeryci i renciści, mają możliwość wstępu bez opłat. Wejściówki online możesz nabyć na platformie ekobilet.pl.

Międzynarodowe Targi Książki 2018, jak wspomnieliśmy wyżej, potrwają 4 dni. W związku z tym, warto połączyć uczestnictwo w nich ze zwiedzaniem pięknego i klimatycznego Krakowa. Decydując się na przyjazd z odległego miasta na Targi Książki, nie można pominąć najważniejszych punktów z mapy dawnej stolicy. Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel to tylko kilka z atrakcji, które oferuje Kraków.

Hotel Royal usytuowany jest przy ulicy Gertrudy, dzięki czemu bez trudu dotrzesz do EXPO Kraków, a więc miejsca targów. Kilka kroków dzielić będzie Ciebie także od Wawelu czy Rynku Głównego, dzięki czemu zwiedzanie kolejnych miejsc będzie zdecydowanie prostsze. Ponadto, Hotel Royal w swojej ofercie posiada pokoje o dobrym standardzie i przystępnej cenie.

Nie zwlekaj dłużej, zarezerwuj pokój w atrakcyjnej cenie już dziś: Hotel Royal w Krakowie.

Źródło: coprzeczytac.pl

Źródło: coprzeczytac.pl

Zanim ruszysz na Międzynarodowe Targi Książki 2018, zapoznaj się z atrakcjami, które będą na Ciebie czekać od 25 do 28 października 2018 roku.

Dla zwiedzających

Z myślą o zwiedzających rokrocznie przygotowywany jest barwny program towarzyszący. Podczas Targów zwiedzający mają możliwość spotkania z ponad 760 autorami z kraju i zagranicy. Na terenach targowych odbywają się spotkania dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej. Podczas Targów rozstrzygane są najważniejsze polskie plebiscyty i konkursy literackie. Ponadto na Targach nigdy nie brakuje spotkań dedykowanych najmłodszym. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie mają formułę święta książki w całym Krakowie. Poza terenem imprezy odbywają się spotkania z autorami, happeningi literackie, spektakle teatralne, konferencje, koncerty i wystawy.

Targi są miejscem przyjaznym czytelnikom, strefą niczym nieskrępowanej zabawy literaturą. O tym, jak ważną rolę w integracji czytelników odgrywają Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, świadczy liczba fanów imprezy na Facebooku. Targowy fanpage lubi blisko 30 000 fanów.

Dla wystawców

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – cykliczna, dedykowana branży wydawniczo-księgarskiej impreza, organizowana od 1997 r. w Krakowie przez Targi w Krakowie Sp. z o.o. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności.

Do grona wystawców należą: polskie i zagraniczne wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie oraz producenci papieru. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie są firmowym znakiem miasta. Strefą promocji dobrej książki, miejscem spotkań, wymiany myśli i dyskusji.

W 2013 r. Kraków uhonorowano zaszczytnym tytułem Miasta Literatury UNESCO – jako jedno z siedmiu miast na świecie i drugie nieanglojęzyczne. Dlatego Kraków jest idealnym miejscem do organizacji międzynarodowej imprezy wydawniczo-czytelniczej.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie utrwalają wizerunek Krakowa i Małopolski jako regionu, który od wieków wyznacza kierunki rozwoju polskiej kultury, nadaje tempo zachodzącym zmianom, wpływa na gusta czytelnicze i kreuje literackie mody.

17.09.2018
Lista Wydarzeń


Nasi partnerzy