Wydarzenia

Wyszukaj wydarzenie

Metallica wystąpi w sierpniu w Warszawie

Start:

Koniec:

21.08.2019

21.08.2019

Miejsce:

Adres:

Stadion Narodowy w Warszawie

al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa


Czy wiesz, kto był głównym pomysłodawcą nazwy Metallica? Otóż był nim Ron Quintana, promotor muzyki metalowej w San Francisco, który planował stworzenie nowego czasopisma, mającego promować amerykańskie i brytyjskie zespoły metalowe. Opracował kilka wariantów, ale w celu wyłonienia zwycięskiej nazwy zwrócił się o pomoc do Larsa Ulricha. Wśród nich była właśnie Metallica, która najbardziej przypadła do gustu Ulrichowi. Chciał jej jednak użyć jako nazwę swojego zespołu, zaproponował więc Quintanie Metal Manię jako tytuł jego czasopisma.

James Hetfield i Lars Ulrich zakładając w 1981 roku w Los Angeles zespół heavymetalowy nigdy nie przypuszczali, że osiągną tak ogromny sukces. Aktualnie, od 37 lat nagrywają płyty, grają koncerty, a ich widownia niezmiennie zafascynowana jest zespołem.

Teraz, tysiące polskich fanów będą mogli usłyszeć zespół na żywo. Koncert Metalliki odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie 21 sierpnia 2019 roku. Jak mogłeś zaobserwować, śledząc nasze poprzednie wpisy, rok 2019 będzie obfitować w koncerty światowej rangi, a występ najbardziej wpływowego zespołu metalowego lat 80. XX wieku będzie największym z nich. Tego nie można przegapić!

Metallica wystąpi w sierpniu w Warszawie

Źródło: rmf24.pl

Jesteśmy przekonani, że nie będziesz miał wątpliwości, że na tym wydarzeniu pojawić się trzeba. Z tego względu, aby oszczędzić Tobie czas na poszukiwanie platform, na których można zakupić bilet, zdradzimy, że jedną z nich jest ticketmaster.pl. Z pewnością istotną kwestią jest także cena wejściówki. Otóż, koszt wstępu na koncert waha się od 229 do 479 złotych, w zależności od miejsca, z którego chcesz obserwować wydarzenie.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, koncert Metalliki będzie największym wydarzeniem roku 2019. Mając to na uwadze zakładamy, że przyciągnie on tysiące zainteresowanych – także przyjezdnych. W tej sytuacji oprócz zakupu biletu na widowisko, warto zadbać o nocleg w miejscu, w którym bez trudu bezpiecznie dotrzesz po zakończonym koncercie. Wariantów na terenie Warszawy jest wiele, ale który będzie najlepszym wyborem?

Hotel Belwederski oraz Hotel Mazowiecki to nasze dwie propozycje. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja należy do sieci AMW Hotele, a oznacza to, że są gwarancją wysokiego standardu, profesjonalnej obsługi i dobrej ceny. Ale to nie wszystko! Zarówno z Hotelu Belwederskiego, jak i Hotelu Mazowieckiego dotrzesz na miejsce koncertu w zaledwie 7 minut jazdy autobusem. Dodatkowo, korzystając z okazji pobytu w Warszawie, zwiedzanie miasta będzie zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ wyżej wymienione placówki posiadają dobre połączenie z każdą częścią stolicy.

Nie zwlekaj dłużej i zarezerwuj pokój w atrakcyjnej cenie już dziś! Hotel Mazowiecki Warszawa / Hotel Belwederski Warszawa

Masz jeszcze wolną chwilę? Chcielibyśmy Ciebie zachęcić do zapoznania się z historią zespołu Metallica oraz z ich osiągnięciami. Tak mało mówi się o sukcesach zespołów muzycznych, że postanowiliśmy to zmienić! Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje z życia scenicznego jednego z najbardziej znanych zespołów metalowych.

Metallica wystąpi w sierpniu w Warszawie

Źródło: globalnews.ca

Metallica

Metallica to amerykański zespół heavy metalowy. Zespół powstał w 1981 roku w Los Angeles w Kalifornii przez perkusistę Larsa Ulricha i wokalistę /gitarzystę Jamesa Hetfielda. Szybkie tempo, instrumentale i agresywna muzyka grupy sprawiły, że stali się jednym z założycieli „wielkiej czwórki” thrash metalu, obok Megadeth, Anthrax i Slayer. Obecny skład Metalliki obejmuje założycieli Hetfielda i Ulricha, długoletniego gitarzystę Kirka Hammetta i basistę Roberta Trujillo. Gitarzysta Dave Mustaine (który założył Megadeth) i basiści Ron McGovney, Cliff Burton i Jason Newsted są byłymi członkami zespołu.

Metallica zyskała rosnącą rzeszę fanów w podziemnej społeczności muzycznej i zdobyła uznanie krytyków dzięki swoim pierwszym pięciu albumom. Trzeci album zespołu, Master of Puppets (1986), został uznany za jeden z najcięższych i najbardziej wpływowych albumów thrash metalowych; jego tytułowy piąty album, Metallica (1991), pierwszy album, który powstał głównie w heavy metalach, spodobał się bardziej ogólnej publiczności, osiągnął znaczny sukces komercyjny i sprzedał się w 16 milionach egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, czyniąc go najlepiej sprzedającym się. Po eksperymentach z różnymi gatunkami i kierunkami w kolejnych wydawnictwach, zespół powrócił do swoich thrash metalowych korzeni, wydając swój dziewiąty album, Death Magnetic (2008).

Metallica wydała dziesięć albumów studyjnych, cztery albumy koncertowe, album z coverami, pięć rozszerzonych gier, 37 singli i 39 teledysków. Zespół zdobył dziewięć nagród Grammy z 23 nominacji, a jego sześć ostatnich albumów studyjnych (począwszy od Metalliki) zadebiutowało na pierwszym miejscu na liście Billboard 200. Metallica jest jednym z najbardziej popularnych zespołów wszech czasów, sprzedanych 125 milionów albumów na całym świecie od 2018 roku.

12.11.2018
Lista Wydarzeń


Nasi partnerzy