Wydarzenia

Wyszukaj wydarzenie

Męskie Granie 2018 w Warszawie

Start:

Koniec:

18.08.2018

18.08.2018

Miejsce:

Adres:

Fort Bema

Jerzego Waldorffa, 01-494 Warszawa


Jedno z najciekawszych muzycznych wydarzeń sezonu powraca! Pierwsza, ogólnopolska trasa „Męskiego Grania” miała miejsce w 2009 roku, osiągając już w pierwszej edycji ogromny sukces. Aktualnie, z roku na rok grono zwolenników męskiego brzmienia stale się powiększa. Dla osób, które nie słyszały wcześniej o tym wydarzeniu, podpowiadamy, że to impreza, na której spotykają się czołowi polscy artyści, których celem jest wyznaczyć nową jakość na naszej scenie festiwalowej.

Męskie Granie to wyjątkowy projekt, który przełamywaniem konwencji i łączeniem stylów z każdą kolejną edycją zaskakuje coraz bardziej. Od kilku lat na scenie wydarzenia występują najlepsi polscy artyści, którzy reprezentują odmienne muzyczne gatunki. Dzięki ich eksperymentom i odwadze do poszukiwania nowych brzmień publiczność staje się świadkami nieoczywistych kolaboracji, które na długo pozostają w pamięci. Ten rok nie będzie wyjątkiem!

Jak co roku, trasa obejmuje 7 miast, w różnych częściach Polski, są to kolejno: Poznań, Katowice, Wrocław, Kraków, Gdynia, Warszawa i Żywiec. Trasa tradycyjnie rozpoczyna się wraz z początkiem lipca i kończy w sierpniu. W Warszawie Męskie Granie zabrzmi 18 sierpnia w Forty Bema. Kogo będziemy mogli podziwiać na scenie w 2018 roku? Popis męskiego brzmienia dadzą między innymi: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło czy Katarzyna Nosowska.

Męskie Granie 2018 Warszawa
Źródło: https://2016.meskiegranie.pl/koncerty/wroclaw

Mając na względzie fakt, że festiwal trwa do późnych godzin wieczornych, warto pomyśleć o noclegu, który będzie się mieścić w dogodnej dla nas lokalizacji.

Przykładowo, Hotel Mazowiecki, który mieści się przy ulicy Mazowieckiej, umożliwi w 20 minut dostanie się do miejsca docelowego wydarzenia – Forty Bema. Co ważne, usytuowanie hotelu nie tylko usprawni dotarcie na Męskie Granie, ale także pozwoli na odhaczenie kilku najważniejszych punktów na mapie kulturalnej Warszawy. W pobliżu hotelu znajduje się Państwowe Muzeum Etnograficzne,  Muzeum Historii Społeczności czy Pałac Kultury i Nauki.

Nie zwlekaj dłużej, zarezerwuj pokój w atrakcyjnej cenie już dziś: Hotel Mazowiecki

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tegorocznych gwiazd występujących na Męskim Graniu? Poniżej znajdziesz historię kariery części z nich. Imponujące życiorysy, prawda?

DARIA ZAWIAŁOW

Daria Zawiałow to urodzona w 1992 roku piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Kariera Darii Zawiałow rozpoczęła się w 1999 roku od udziału w programie „Od przedszkola do Opola”. Po programie regularnie brała udział w lokalnych i ogólnopolskich przeglądach i festiwalach piosenki. Zdobyła m.in. 1. miejsce w Międzynarodowym Festiwalu w Koninie (2007) Grand Prix w Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (też 2007 rok), 1. miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Angielskiej Wrocław 2008 i wielu innych. Wzięła także udział w programie „Szansa na sukces”, który wygrała śpiewając utwór Kasi Cerekwickiej. W ramach nagrody wystąpiła na konkursie Debiutów w Opolu. Daria Zawiałow była także uczestniczą czwartego sezonu programu „Mam talent!”, w którym dotarła do półfinału. W 2012 roku, pod pseudonimem D.A.R.I.A., opublikowała utwór „Half Way to Heaven”. W 2013 i 2014 wzięła udział w trzeciej i czwartej edycji programu X Factor, w tej ostatniej dotarła do finałowej dwunastki. 3 marca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music ukazał się debiutancki album studyjny Zawiałow zatytułowany „A kysz!”.

męskie2

DAWID PODSIADŁO

Dawid Podsiadło to polski piosenkarz i autor tekstów, który w 2012 r. wygrał drugą edycję X Factor. Otrzymał 100 000 zł i podpisał kontrakt z Sony Music. W programie był prowadzony przez Tatianę Okupnik.

Debiutancki album zatytułowany Comfort and Happiness został wydany 28 maja 2013 r.  Zadebiutował na pierwszym miejscu na liście Polish Albums Chart, a jego album pokrył się potrójnego Platyną, stając się najlepiej sprzedającym się albumem w 2013 roku w Polsce. Album otrzymał certyfikat Diamond w 2015 roku.

W październiku 2014 roku Podsiadło wydało album ze swoim zespołem Curly Heads. Album zatytułowany Ruby Dress Skinny Dog i wyprodukowany przez Daniela Walczaka zadebiutował na czwartej pozycji na liście Polish Albums Chart.  Album został także nominowany do nagrody Fryderyk 2015 w kategorii Rock Album of the Year.

Drugi solowy album Podsiadło, Annoyance and Disappointment, ukazał się 6 listopada 2015 roku. Album zadebiutował na pierwszym miejscu w Polsce i pokrył się potrójnie Platyną.

NOSOWSKA

Katarzyna Nosowska jest czołową wokalistką polskiego zespołu rockowego Hey. Znana jest również z kariery solowej, która w przeciwieństwie do gitarowego rocka Hey bardziej zagłębia się w elektronikę. Oprócz pisania tekstów dla zespołu Hey, jest także felietonistką w kilku polskich magazynach.

Otrzymała wiele nagród i zdobyła największą liczbę nagród Fryderyka, w tym wiele zwycięstw w kategoriach Autor Roku i Wokalistka Roku. W latach 2012 i 2013 była dyrektorem artystycznym trasy koncertowej Męskie Granie.

3.07.2018
Lista Wydarzeń


Nasi partnerzy