Wydarzenia

Wyszukaj wydarzenie

Kraków Live Festival 2018

Start:

Koniec:

17.08.2018

18.08.2018

Miejsce:

Adres:

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

al. Jana Pawła II 39, 31-864 Kraków


Już niedługo, bo 17-18 sierpnia 2018 roku odbędzie się kolejna edycja jednego z największych festiwalów w Polsce. Pierwszy raz Kraków Live Festival odbył się w 2006 roku i od tamtej pory z roku na rok przyciąga coraz większą grupę zainteresowanych. Wzrastająca popularność festiwalu nie jest dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ jest to impreza, na której występują światowej klasy artyści. W latach ubiegłych na scenie zagrali m.in.: Lana Del Rey, Ellie Goulding, Muse, The Neighbourhood. Nie zabrakło także polskich muzyków takich jak Kortez czy Hey.

Kto zagra na Kraków Live Festival w tym roku? W Muzeum Lotnictwa Polskiego przy ulicy Jana Pawła II na scenie wystąpią między innymi: Kendrick Lamar, Martin Garrix czy Die Antwood. Bilety można nabyć na platformie ebilet.pl, a koszt jego to 189zł – opcja ta umożliwia udział w wydarzeniu zarówno w piątek, jak i sobotę. Istnieje także wariant jednodniowy, który wynosi 109zł.

Kraków Live Festival to wydarzenie, które niezmiennie od kilkunastu lat przypada na jeden z weekendów sierpnia, zazwyczaj jest to drugi bądź trzeci. Mając na względzie fakt, że trwa on dwa dni, należy zadbać o nocleg, który będzie znajdować się w dogodnej lokalizacji.

Hotel Royal, który mieści się przy ulicy Świętej Gertrudy, umożliwi bezproblemowe poruszanie się po całym mieście. Nie tylko z łatwością dotrzesz na Kraków Live Festival, ale także będziesz miał możliwość zwiedzenia najważniejszych punktów Krakowa, jakim są Rynek Główny i Wawel (w promieniu zaledwie 1 km) nie tracąc przy tym czasu na poruszanie się środkami komunikacji! Hotel Royal dzieli Muzeum Lotnictwa Polskiego jedynie 12 minut jazdy tramwajem, który kursuje na tej linii co 9 minut.

Nie zwlekaj dłużej, zarezerwuj pokój w atrakcyjnej cenie już dziś: Hotel Royal w Krakowie

live1

KENDRICK LAMAR

Kendrick Lamar to 31 letni mężczyzna, który znajduje się aktualnie na szczycie muzycznego świata – i nie jest to stwierdzenie na wyrost. Artysta, który wywodzi się z biednego Compton w Los Angeles, dziś jest w miejscu, w którym bywali w muzyce dotąd tylko najwięksi. Dobra passa Lamara rozpoczęła się pięć lat temu, kiedy na rynek trafiła płyta „Good Kid, M.A.A.D. City”. W ciągu zaledwie kilku miesięcy jego popularność wzrosła do ogromnej rangi – wymieniano go wraz z największymi muzykami hip-hopu. Jego twórczość to znakomite połączenie jakości artystycznej i sukcesu komercyjnego, współpracy z innymi artystami i zachowania w pełni indywidualnego stylu, skromności i jednoczesnego przekonania o swojej wartości i sile swojego głosu. Gdzie można usłyszeć Kendricka Lamara? Wszędzie – w telewizyjnych wiadomościach, podczas rozdania prestiżowych nagród czy na wypełnionych do ostatniego miejsca stadionach.

Wiosną 2017 pojawił się czwarty album Kendricka Lamara. O czym mówią nowe utwory artysty? Album „Damn” to rozliczenie ze współczesną Ameryką, ze sobą, religią i wieloma kwestiami, o których zwykle nie piszą współcześni muzycy.

Głosu Lamara możemy posłuchać nie tylko w jego wyśmienitych albumach, ale także w utworach popowych wykonawców, takich jak: Maroon 5 czy Taylor Swift. Artysta taką formą współpracy pomaga również tym, którzy są dopiero na początku swojej drogi do kariery, tak było w przypadku SZA, która w 2017 roku wydała swoją debiutancką płytę „Ctrl”.

MARTIN GARRIX

O Martinie Garrix pierwszy raz mogliśmy usłyszeć 4 lata temu, kiedy to artysta wydał swój pierwszy singiel mając zaledwie 17 lat! Nagranie „Animals” w ciągu kilku tygodni umożliwiło Martinowi stać się światowej rangi DJ-em. Aktualnie, utwór ten liczy ponad miliard wyświetleń na YouTube, a liczone w setkach milionów streamy i pierwsze miejsca na listach przebojów przypieczętowały status muzycznego fenomenu XXI wieku.

Młody artysta może poszczycić się zwycięstwami w kilku prestiżowych rankingach. W 2013 roku Garrix znalazł się na 40. pozycji listy najlepszych DJ-ów przygotowywanej przez „DJ’s Magazine”. Rok później awansował na 4-te miejsce, następnie na 3-cie i wreszcie w 2016 stanął na najwyższym miejscu podium. W rankingu za rok 2017 Martin utrzymał pozycję i tym samym do Krakowa przyjedzie jako najlepszy DJ na świecie!

W czym tkwi siła jego sukcesu? Młodość, muzyka, bezpretensjonalność, kontakt z publiką i nie podrabialne wizualne show.

live2

Czy w 2018 roku wreszcie doczekamy się pełnowymiarowego debiutu Garrixa? Jakim singlami i kolaboracjami nas zaskoczy w ciągu najbliższych miesięcy? Po sukcesach przebojów „In the Name of Love” z Bebe Rexhą i „Scared to Be Lonely” z Duą Lipą, współpracy z Davidem Guettą i niewydaną, okrytą legendą współpracą z Edem Sheeranem do holenderskiego producenta muszą ustawiać się kolejki chętnych.

DIE ANTWOORD

„Próba zrozumienia Die Antwoord przy komputerze jest jak próba zrozumienia oceanu podczas kąpieli w wannie”- słusznie stwierdził Vice Magazine. Kultowe koncerty zespołu cechuje niebywała dzikość, szaleństwo i energetyzm. Yo-Landi – wokalistka, która bawi się swoim wizerunkiem i wytatuowany, trochę przerażający Ninja poruszają tłum jak mało kto na współczesnej scenie.

Sukces Die Antwoord trwa już od niemal dekady i wygląda na to, że trwać będzie jeszcze długo. Na ten moment, na swoim koncie mają cztery albumy, kilkanaście teledysków i nieustannie budzą zainteresowanie swoim nonkonformistycznym podejściem do muzyki i wizerunku.

4.07.2018
Lista Wydarzeń


Nasi partnerzy