Wydarzenia

Wyszukaj wydarzenie

Koncert Iron Maiden – Kraków Tauron Arena

Start:

Koniec:

27.07.2018

27.07.2018

Miejsce:

Adres:

Tauron Arena Kraków

Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków


Pierwszy koncert Iron Maiden w Polsce miał miejsce aż 34 lat temu – w sierpniu 1984 roku w Warszawie. Od tego momentu zagrali w naszym kraju aż 24 koncertów! Po 2 latach absencji w wizytach koncertowych zespół znów zagra na polskiej scenie. Fani zespołu będą mogli bawić się na koncercie Iron Maiden, który odbędzie się na Tauron Arenie już 27 lipca 2018 roku! Jesteś szczęśliwym posiadaczem biletu na to ogromne wydarzenie? Mamy nadzieję, że tak – koncertu tak legendarnego zespołu nie można opuścić! Bilet na Iron Maiden można zakupić na platformie ebilet.pl, a koszt jego wynosi 199zł i wzwyż. Warto wybrać miejsce, z którego będziemy mieli jak najlepszy widok na to wydarzenie, ponieważ koncerty tego zespołu zawsze są niezapomnianym przeżyciem dla uczestników.

iron1

Koncert Iron Maiden będzie odbywał się do późnych godzin wieczornych, dlatego jeśli postanowiłeś przyjechać na to ogromne wydarzenie z innego, odległego miasta, powinieneś zadbać o nocleg, który będzie znajdować się w dogodnej lokalizacji. Możliwości w Krakowie nie brakuje – przykładowo, doskonałą propozycją na tego typu wydarzenia jest sieć Hoteli AMW. Hotel Royal, który mieści się przy ulicy Świętej Gertrudy, posiada ogromny wachlarz połączeń komunikacyjnych z każdą częścią Krakowa. Hotel, który mieści się w centrum pozwala w pełni wykorzystać czas pobytu. Hotel Royal dzieli od Tauron Areny jedynie 15 minut tramwajem, który kursuje na tej linii niespełna co 10 minut. Dodatkowo, nocleg zlokalizowany przy Wawelu umożliwia zwiedzić obowiązkowe punkty tego urokliwego miasta. Nieopodal znajduje się Rynek Główny, a na nim warte zobaczenia Muzeum Narodowe, Sukiennice czy Kościół Mariacki.

Nie zwlekaj dłużej i zarezerwuj pokój w atrakcyjnej cenie już dziś: Hotel Royal Kraków

Zanim jednak ruszysz na prawdopodobnie najbardziej widowiskowy koncert w swoim życiu, warto dowiedzieć się o tym zespole nieco więcej.

Kim jest Iron Maiden?

Iron Maiden to angielski heavy metalowy zespół założony w Leyton, w 1975 roku przez basistę i głównego kompozytora Steve’a Harrisa. Dyskografia zespołu powiększyła się do trzydziestu ośmiu albumów, w tym szesnastu albumów studyjnych, dwunastu albumów koncertowych, czterech EP i siedmiu kompilacji.

iron2

Pionierzy nowej fali brytyjskiego heavy metalu, Iron Maiden, odnieśli początkowy sukces na początku lat 80-tych. Po kilku zmianach składu zespół wydał serię brytyjskich i amerykańskich albumów platynowych i złotych, w tym 1982’s The Number of the Beast, Piece of Mind z 1983 roku, Powerslave z 1984 roku, wydana w 1985 roku Live After Death. Od czasu powrotu wiodącego wokalisty Bruce’a Dickinsona i gitarzysty Adriana Smitha w 1999 roku, zespół zyskał na nowo na popularności, dzięki The Final Frontier, osiągnęli pierwsze miejsce w rankingach w 28 krajach, a także otrzymali szerokie uznanie krytyków . Ich szesnasty album studyjny, The Book of Souls, został wydany 4 września 2015 roku i osiągnął równie ogromny sukces.

Pomimo niewielkiego wsparcia radiowego i telewizyjnego, Iron Maiden jest uważany za jeden z najbardziej udanych heavy metalowych zespołów w historii, a The Sunday Times poinformował, że w 2017 roku, zespół sprzedał ponad 100 milionów nakładów ich albumów na całym świecie. Zespół zdobył także nagrodę Ivor Novello Award za międzynarodowe osiągnięcia w 2002 roku.

Od października 2013 roku zespół zagrał ponad 2000 występów! Od ponad 35 lat zespół jest wspierany przez słynną maskotkę „Eddie”, która pojawiła się na prawie wszystkich albumach i singlach, a także na koncertach. Czy „Eddie” pojawi się również 27 lipca na koncercie w Tauron Arenie? Taką mamy nadzieję!

29.06.2018
Lista Wydarzeń


Nasi partnerzy