Wydarzenia

Wyszukaj wydarzenie

Koncert Dawida Podsiadło w Krakowie

Start:

Koniec:

23.11.2018

23.11.2018

Miejsce:

Adres:

TAURON Arena Kraków

Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków


Stało się, po ponad rocznej przerwie, Dawid Podsiadło wrócił na scenę! Oficjalny powrót artysty nastąpił wraz z trasą Męskiego Grania 2018, a chwilę po ogłoszeniu tegorocznego składu Orkiestry Męskiego Grania, wypuścił nowy singiel pod tytułem „Małomiasteczkowy”, który szybko stał się hitem w każdej stacji radiowej. Utwór ten to także promocja najnowszej płyty i trasy koncertowej wykonawcy. Na liście nie mogło zabraknąć także Krakowa.

Młody, uzdolniony artysta swoją karierę zapoczątkował dzięki wygranej w jednym z talent show. W krótkim czasie zyskał rzeszę zwolenników jego głosu, który jak mogliśmy się przekonać w ciągu kilkuletniej już kariery, jest wszechstronny.

Koncert Dawida Podsiadło w Krakowie

Źródło: radiozet.pl

Jeśli stale nucisz pod nosem „Trójkąty i kwadraty”, „Nieznajomy” czy właśnie „Małomiasteczkowy” to nie powinno zabraknąć Ciebie 23 listopada 2018 roku w TAURON Arenie Kraków, gdzie będzie miał miejsce koncert Dawida Podsiadło. Planowo, artysta wyjdzie na scenę o godzinie 20:30.

Datę i miejsce koncertu już znamy, czas dowiedzieć się jaki koszt poniesiemy decydując się na udział w wydarzeniu. Otóż, cena biletu waha się między 99, a 190zł w zależności od miejsca, które wybierzemy. Wejściówki możemy nabyć na platformie alebilet.pl. Niemniej jednak z zakupem biletów trzeba się śpieszyć, ponieważ koncert Dawida cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, koncert rozpocznie się o godzinie 20:30 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Jeśli mieszkasz o kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów od miejsca wydarzenia, warto pomyśleć o noclegu w dobrej lokalizacji. Dodatkowo, przy okazji udziału w koncercie, szkoda byłoby nie zwiedzić najważniejszych punktów na mapie Krakowa, takich jak Rynek Główny, Sukiennice czy Wawel.

Hotel Royal, dzieli od TAURON Areny Kraków jedynie 10 minut jazdy autobusem, a więc bez trudu dotrzesz na miejsce koncertu. Łatwy i bezpieczny będzie także powrót z koncertu o późnych godzinach wieczornych. Dodatkowo, hotel, który należy do sieci AMW Hotele, mieści się przy ulicy Świętej Gertrudy, dzięki czemu w kilka minut pieszo dotrzesz na Wawel czy Rynek Główny. Warto zaznaczyć, że Hotel Royal to gwarancja dobrej ceny i jakości świadczonych usług.

Nie zwlekaj dłużej, zarezerwuj pokój w atrakcyjnej cenie już dziś: Hotel Royal w Krakowie

Koncert Dawida Podsiadło w Krakowie

Źródło: fakt.pl

Zanim jednak ruszysz na koncert Dawida Podsiadło, zapoznaj się z Jego niezwykłym życiorysem. Jak wyglądały początki kariery oraz jakie sukcesy ma na koncie artysta? O tym poniżej.

Wczesne lata

Urodził się i wychował w Dąbrowie Górniczej, gdzie uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego. Oprócz tego rozwijał umiejętności muzyczne w lokalnej Szkole Muzycznej I stopnia (w klasie puzonu Grzegorza Pytlika) oraz w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej.

Kariera muzyczna

Do 2012: Początki i X Factor
Swoje pierwsze występy publiczne zaliczył w wieku ok. dziesięciu lat. W wieku dwunastu lat wziął udział w amatorskim konkursie muzycznym w Tunezji, gdzie akurat spędzał wakacje z rodzicami. W konkursie zaśpiewał utwór „Długość dźwięku samotności” zespołu Myslovitz.

W 2012 wziął udział w drugiej edycji programu X Factor. Ostatecznie dotarł do finału, którego został laureatem. W finale wykonał utwór „With or Without You” z repertuaru U2, a także zaśpiewał w duecie z Katie Meluą jej utwór „Better Than a Dream”.

2013–14: Comfort and Happiness
W maju 2013, nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland, ukazał się jego debiutancki album studyjny zatytułowany Comfort and Happiness. W pierwszym tygodniu po premierze krążek uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Bogdan Kondracki, natomiast autorką polskich tekstów na płycie jest Karolina Kozak.

Dawid Podsiadło podczas koncertu na Rocket Festiwal w Warszawie, 2014 W czerwcu 2013 Podsiadło otrzymał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach: najlepszy artysta oraz najlepszy artysta w sieci. 2 czerwca na warszawskim Torwarze wystąpił jako support przed koncertem Lany Del Rey. Następnie zaśpiewał na dwóch festiwalach: 3 lipca na Tent Stage podczas dwunastej edycji Open’er Festival, zorganizowanej na terenie wojskowego lotniska Marynarki Wojennej w Gdyni (Babich Dołach), a 9 sierpnia na Cracow Stage podczas Coke Live Music Festival w Krakowie.

We wrześniu został nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii Najlepszy polski wykonawca, a pod koniec 2013 do Paszportów Polityki w dziedzinie muzyki popularnej.

W lutym 2014 otrzymał cztery Fryderyki. W marcu został jednym z laureatów nagród Wiktory, w kategorii Gwiazda piosenki. Miesiąc później otrzymał dwie nominacje do Superjedynek, odbywających się w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategoriach: SuperArtysta i SuperAlbum (za Comfort and Happiness).

W maju wystąpił w Koncercie TOP na TOPtrendy 2014 wśród dziesięciu artystów z największą liczbą sprzedanych płyt, w poprzedzającym roku w Polsce. W klasyfikacji generalnej zajął 1. miejsce z albumem Comfort and Happiness. 22 czerwca na Stadionie Miejskim w Rybniku wystąpił jako support przed koncertem 30 Seconds to Mars.

2015–2017: Annoyance and Disappointment i przerwa w karierze
29 maja 2015 otrzymał Bursztynowego Słowika podczas koncertu Polsat SuperHit Festiwal 2015. We wrześniu poinformował o wydaniu swojej drugiej płyty studyjnej zatytułowanej Annoyance and Disappointment, której premiera odbyła się 6 listopada. Producentami krążka zostali Bogdan Kondracki i Daniel Walczak. Singlem zwiastującym płytę został utwór „W dobrą stronę”.

26 sierpnia 2016 podczas gali Eska Music Awards 2016 Podsiadło otrzymał statuetkę w kategorii Najlepszy artysta. Pod koniec roku ogłosił zawieszenie kariery, polegające m.in. na rocznej przerwie od grania koncertów.

Od 2018: Powrót i trzeci album studyjny
6 czerwca 2018 wydał teledysk do piosenki „Małomiasteczkowy”, będącej pierwszym singlem z jego trzeciego albumu studyjnego. 5 października zaprezentował drugi singiel, „Nie ma fal”. Premiera albumu, zatytułowanego Małomiasteczkowy, zaplanowana jest na 19 października.

10.10.2018
Lista Wydarzeń


Nasi partnerzy