Atrakcje Zamku

Zarezerwuj swój hotel
AMW HOTELE zaprasza do swoich hoteli, umiejscowionych w najpiękniejszych miastach Polski. Oferujemy przestronną bazę noclegową i konferencyjną, która sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Multimedialne sale tortur i GABINET OSOBLIWOŚCI

Mroczny klimat, cierpienie, niepewność, strach… Multimedialne Sale Tortur Zamku Czocha,

Udaj się na magiczną podróż do świata legend, duchów i tajemnic.

Odwiedź Pracownię Alchemika, poznaj Warsztat Kata, udaj się do

Więzienia Czarownic, a na końcu … Dom Duchów.

 

Atrakcja dostępna:

– od kwietnia do końca października,

– od 28.01-10.02.2019

– w pozostałe terminy możliwość zwiedzania w grupach zorganizowanych (po wcześniejszej rezerwacji).

 

Bilety:

12,00 zł/BILET NORMALNY,

8,00 zł/BILET ULGOWY*

Godziny otwarcia: 10:00-18:00

*Bilet ulgowy: Dzieci do 15-roku życia, Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

CENA BILETU NA ZWIEDZANIE ZAMKU Z PRZEWODNIKIEM LUB SAL TORTUR ZAWIERA ZWIEDZANIE DZIEDZIŃCÓW

***

.

GABINET OSOBLIWOŚCI

.

 

Witamy w Gabinecie Historii Zamku Czocha. Idea tego pomieszczenia nawiązuje do przedwojennych Kunstkamer, gabinetów osobliwości, czy innych miejsc, w których arystokraci, władcy, książęta kościoła zbierali różne ciekawostki historyczne ze wszystkich krańców świata. Takie pomieszczenie posiadał również Zamek Czocha – zachowały się dziesiątki zdjęć pokojów Ernsta F. Gütschow (właściciela zamku), pełne różnych dziwów z całego świata, militariów (chociażby kolekcję broni japońskiej, która powoli odradza się teraz u nas) i precjozów.  Gabinet taki miał wprawiać w zdumienie, zaskakiwać, a przede wszystkim inspirować.

.

I to ostatnie jest celem tego pomieszczenia. W magazynie zebraliśmy kolekcję ciekawych przedmiotów z całego globu i ze wszystkich wieków. Niektóre są bardzo cenne materialnie, inne mają znaczenie symboliczne. Najstarszy przedmiot wykonany ludzkimi rękami ma ponad 3 milenia, najmłodszy został wykonany ledwie kilka lat temu. Część z nich należała do kogoś wyjątkowego, inne były niemymi świadkami jakiś historycznych wydarzeń. Są wykonane z metalu, kamienia, płótna, ceramiki, laki, stali, żelaza i jeszcze kilku innych, bardziej tajemniczych materiałów, które towarzyszyły człowiekowi od zarania dziejów.

.

Łączy je wszystkie jedno – każdy z przedmiotów opowiada jakąś historię. Niektóre z nich są tragiczne, gdyż opowiadają o ludzkim okrucieństwie i bezsensowności wojen. Inne są zabawne, jeszcze inne przerażające, lub intrygujące.

.

Dlatego zachęcamy Państwa do przeczytania opisów, które znajdują się przy każdym przedmiocie. Są dłuższe niż w innych muzeach, ale to dlatego, że nasza wystawa jest wyjątkowa. Bez tego czytelniczego wysiłku wystawa może być pozbawiona dla Was sensu i nie odbierzecie jej tak, jak powinna zostać odebrana.

.

Mimo tego, że pomieszczenie jest małe, zawiera w sobie nieprzebrane pokłady opowieści, przy których możecie Państwo spędzić kilka godzin, napędzani do ich poznawania nie tylko ciekawością, ale i własną wyobraźnią. Bo któż z nas nie chciał kiedyś zostać samurajem, komandosem, Indianinem? Któż z nas nie chciał pływać po Karaibach jako pirat, szukając zaginionych skarbów? Któż nie śnił o piramidach i skarbach Egiptu? Z elementem każdego z tych światów będziecie mogli dzisiaj Państwo obcować.

.

Aby nie pozostawić Państwo w niedosycie wiedzy, przy każdym przedmiocie na końcu jego opisu znajdą Państwo jedno dzieło sztuki – książkę, film, sztukę, która pozwoli rozwinąć w domu zarysowany tutaj przez nas temat.

.

Warto zwrócić uwagę na projekt samego pomieszczenie. Został wykonany przez Pana Andrzeja Nowackiego – absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ufamy, że samo pomieszczenie będzie dla Was tak samo interesujące, jak dla nas zabawne było jego robienie.

.

Mamy nadzieję, że odwiedzenie tej wystawy będzie dla Państwa inspiracją do rozmyślań o ludzkich losach, oraz powrotem do dziecinnych marzeń. A młodszych widzów zainspiruje do pędzenia za snami i pozwoli uwierzyć, że świat stoi przed nimi otworem.

.

Zobacz oryginalne eksponaty…
m.in.
Japońska zbroja typu Hotoke Hishitoji z XVI w
Monety z wraku Admirał Gardner z 1808r.
Żeton z bitwy pod Sedanem
Zwój Ebisu i Daikoku ok. 1800r.
i wiele innych…

Atrakcja dostępna:

– od 1 maja do 31 października,

– w pozostałe terminy możliwość zwiedzania w grupach zorganizowanych (po wcześniejszej rezerwacji).

 

 

Bilety:

8,00 zł/BILET NORMALNY,

5,00 zł/BILET ULGOWY*

Godziny otwarcia: 10:00-18:00

*Bilet ulgowy: Dzieci do 15-roku życia, Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

CENA BILETU NA ZWIEDZANIE ZAMKU Z PRZEWODNIKIEM , SAL TORTUR, GABINETU OSOBLIWOŚCI ZAWIERA ZWIEDZANIE DZIEDZIŃCÓW

***

Rezerwuj

online

AMW HoteleNasi partnerzy