Atrakcje Zamku

Zarezerwuj swój hotel
AMW HOTELE zaprasza do swoich hoteli, umiejscowionych w najpiękniejszych miastach Polski. Oferujemy przestronną bazę noclegową i konferencyjną, która sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

FESTIWAL PIROTECHNIKI FILMOWEJ 14-15.08.18R.

Szanowni Państwo!

 

Zamek Czocha, odkąd kinematografia stała się sztuką, jest jednym z symboli polskiego świata filmowego. Poczynając od Postaci Ernst Gütschowa (inicjatora przebudowy zamku), który wspierał przedwojenny, raczkujący przemysł Hollywoodu, kończąc na masie filmów, które powstały po wojnie w murach naszej warowni.

 

Nieodłącznym elementem filmografii Czochy są dzieła wojenne. Żeby przypomnieć tylko dwa, czyli „Gdzie jest Generał?”, oraz „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. A jeśli wojna to i jej najbardziej widowiskowa część, czyli wybuchy i strzały – efekty specjalne, które najbardziej kochają widzowie rozmiłowani w kinematografii spod znaku militarnej przygody.

 

Takie właśnie atrakcje chcieliśmy zaproponować podczas jedynym w Polsce festiwalu pirotechniki filmowej, gdzie przez dwa dni widzowie obejrzą kilkanaście pokazów nawiązujących do najbardziej znanych dzieł filmowych. Dodatkowo planujemy pokazy kaskaderów.

 

Jesteśmy pewni, że tego typu rozrywka zdobędzie szerokie uznanie u zgromadzonych widzów i odbije się szerokim echem w polskich mediach.

14.08.2018r.

DZIEŃ 1

 

 1. Otwarcie imprezy – MASCALETA – pokaz pirotechniki dziennej w stylu hiszpańskim – pokaz ogni sztucznych oparty na huku i dymie. ROZWINIĘCIE: pirotechnika dzienna jest od zawsze domenom Hiszpanii – w ciągu dnia, w celach religijnych, wystrzeliwują oni ładunki dymne i hukowe, które anonsują początek obchodów świąt, imprez, czy uroczystości miejskich. Tak też zaczniemy nasz weekend z efektami specjalnymi.
 2. Atak na zamek – ostrzał artyleryjski zamku przez wojska rosyjskie – pokaz z udziałem grup rekonstrukcyjnych przedstawiający namierzanie celu i ostrzał moździerzowy – sceny z filmy Wróg u Bram. ROZWINIĘCIE: wojska rosyjskie bronią Stalingradu przed Nazistowskim najeźdźcą. Aby osłabić jego natarcie rozkładają moździerz, którym prowadzą ostrzał zamkowej fosy. Pokaz obsługi moździerza, oraz spustoszenia jakie czynią jego pociski.
 3. Kocham zapach Napalmu o poranku – bombardowanie Napalmem w fosie zamkowej – kopia słynnej sceny z kultowego filmy Copolli – Czas Apokalipsy. Amerykanie bez litości obchodzili się ze swoimi wietnamskimi przeciwnikami, gdy nie mogli spenetrować głębokiej dżungli, gdzie się oni kryli wzywali samoloty, które zrzucały specjalną mieszankę benzyny zapalającą i przylepiającą się praktycznie do wszystkiego. Za pomocą efektów specjalnych spróbujemy uzyskać podobny efekt.
 4. Jak powstaje pokaz pirotechniczny? – wykład połączony z prezentacją oprogramowania i komputerów używanych do efektów pirotechnicznych. Na sam koniec zostanie przeprowadzony krótki pokaz na dolnym moście – Festiwal Ognia. Od czasów starożytnych Chin ludzie bawią się i cieszą ogniami sztucznymi. Jak one powstają? Jak działają? Jak tworzy się widowiska w dzisiejszych czasach. O każdej z tych rzeczy opowie licencjonowany pirotechnik który pracował m.in. w Japonii, Szwajcarii, czy Hiszpanii.
 5. Atak lotniczy na zamek – niemiecki patrol spróbuje przegonić rosyjskiego SU (przedstawionego tylko za pomocą efektów dźwiękowych), który właśnie atakuje na zamek. Wpierw używając karabinu MG 42, gdy to nie pomoże wezwą ciężką artylerię przeciwlotniczą – Działa Navarony. Potężne pociski przeciwlotnicze będą się rozrywać nad zamkiem wstrząsając gośćmi i okolicznymi budynkami. Będzie to scena nawiązująca do obrony Zamku i Leśnej przez Alianckimi bombowcami, które nie raz nawiedzały nasz region pod koniec wojny.
 6. Magia pirotechniki dziennej – na zakończenie dnia zostanie przeprowadzony pokaz pirotechniki wieczornej z użyciem potężnych ładunków 100mm, które zapełnią niebo różnokolorowym dymem (Folwark).
 7. 3 Bloki pokazu kaskaderskiego:
 • jak powstaje walka filmowa
 • jak robi się palenie człowieka na planie
 • pokaz filmowy różnych scen kaskaderskich z omówieniemTe trzy punkty wykonywane będą przez dwa dni. NOCNE ZWIEDZANIE Z PIROTECHNIKĄ – za pomocą pirotechniki zostaną przypomniany, zapomniane historie z dziejów Zamku Czocha.

DZIEŃ 2

15.08.2018R.

****

 1. MOCNY POCZĄTEK – Atak na zamek – szturm żołnierzy niemieckich na zamek połączony z ostrzałem moździerzowym – Szeregowiec Ryan. Niemieccy żołnierze ruszyli do ataku chcąc zdobyć zamek. Wykorzystują do tego pojazd pancerny oraz moździerze, które ponownie zaorają teren wokół zamku.
 2. Pokaz pirotechniki dziennej i pirotechniki saskiej – wielkie ogniste koła , fontanny pirotechniczne i wyrzutnie dymne – ciekawe widowisko synchronizowane z muzyką – scena filmu Trzej Muszkieterowie. Wrócimy do czasów Ludwika XIV i słynnych barokowych pokazów ogni sztucznych, opartych na strumieniach ognia, wodospadach i innych efektach całkowicie różnych od zwykłej pirotechniki.
 3. Jak powstaje pokaz pirotechniczny? – wykład połączony z prezentacją oprogramowania i komputerów używanych do efektów pirotechnicznych. Na sam koniec zostanie przeprowadzony krótki pokaz na dolnym moście – Festiwal Ognia. Od czasów starożytnych Chin ludzie bawią się i cieszą ogniami sztucznymi. Jak one powstają? Jak działają? Jak tworzy się widowiska w dzisiejszych czasach. O każdej z tych rzeczy opowie licencjonowany pirotechnik który pracował m.in. w Japonii, Szwajcarii, czy Hiszpanii.
 4. Dzwony Wojny – atak gazowy z okopów I Wojny Światowej. Gdy biły dzwony żołnierze wiedzieli, że rozpoczął się atak gazowy. Tą dramatyczną scenę postaramy się odtworzyć w fosie zamkowej – tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
 5. Atak niemieckiego pojazdu pancernego na Zamek Czocha – obrona Rosjan i zniszczenie pojazdu wyrzutnią rakiet – Wróg u Bram.
 6. Pożegnanie z hukiem – obrona przeciwlotnicza i ostrzał artyleryjski w fosie zamku – Bitwa o Anglię. Pożegnamy widzów z głośnym hukiem, gdy w powietrze wzlecą potężne pociski artyleryjskie zakrywając niebo nawałą ognia.

Rezerwuj

online

AMW Hotele

Nasi partnerzy