Atrakcje Zamku

Zarezerwuj swój hotel
AMW HOTELE zaprasza do swoich hoteli, umiejscowionych w najpiękniejszych miastach Polski. Oferujemy przestronną bazę noclegową i konferencyjną, która sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

FESTIWAL PIROTECHNIKI FILMOWEJ 14-15.08.18R.

Szanowni Państwo!

 

Zamek Czocha, odkąd kinematografia stała się sztuką, jest jednym z symboli polskiego świata filmowego. Poczynając od Postaci Ernst Gütschowa (inicjatora przebudowy zamku), który wspierał przedwojenny, raczkujący przemysł Hollywoodu, kończąc na masie filmów, które powstały po wojnie w murach naszej warowni.

 

Nieodłącznym elementem filmografii Czochy są dzieła wojenne. Żeby przypomnieć tylko dwa, czyli „Gdzie jest Generał?”, oraz „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. A jeśli wojna to i jej najbardziej widowiskowa część, czyli wybuchy i strzały – efekty specjalne, które najbardziej kochają widzowie rozmiłowani w kinematografii spod znaku militarnej przygody.

 

Takie właśnie atrakcje chcieliśmy zaproponować podczas jedynym w Polsce festiwalu pirotechniki filmowej, gdzie przez dwa dni widzowie obejrzą kilkanaście pokazów nawiązujących do najbardziej znanych dzieł filmowych. Dodatkowo planujemy pokazy kaskaderów.

 

Jesteśmy pewni, że tego typu rozrywka zdobędzie szerokie uznanie u zgromadzonych widzów i odbije się szerokim echem w polskich mediach.

 

PROGRAM

 

14.08.2018r.

Ok 10:30

Otwarcie imprezy – MASCLETA – pokaz pirotechniki dziennej w stylu hiszpańskim – pokaz ogni sztucznych oparty na huku i dymie.

Ok. 11:00

Pokaz kaskaderski- Jak powstaje walka filmowa.

Ok. 12:00

Atak na zamek – ostrzał artyleryjski zamku przez wojska rosyjskie – pokaz z udziałem grup rekonstrukcyjnych przedstawiający namierzanie celu i ostrzał moździerzowy – sceny z filmy Wróg u Bram.

Ok. 12:30

Kocham zapach Napalmu o poranku – efekty pirotechniczne, które nie nawiązują do wydarzeń historycznych  – Czas Apokalipsy.

Ok. 13:00

Pokaz kaskaderski –  jak przygotowuje się scenariusz z ogniem w tle – płonący kaskader”

Ok. 14:00

MASCLETA – część 2 – kontynuacja widowiska z godziny 10.30 – tym razem zobaczymy efekty pirotechniczne, które kilka tygodni temu ilustrowały widowisko o przybyciu do Karkonoszy Króla Gór.

Ok 14:30

Pokazy kaskaderskie – pokaz filmowy różnych scen kaskaderskich z profesjonalną narracją.

Ok 15:30

Atak lotniczy na zamek – niemiecki patrol spróbuje przegonić rosyjskiego SU (przedstawionego tylko za pomocą efektów dźwiękowych), który właśnie atakuje na zamek. Wpierw używając karabinu MG 42, gdy to nie pomoże wezwą ciężką artylerię przeciwlotniczą – Działa Navarony.

Ok. 16:00

Jak powstaje pokaz pirotechniczny? – wykład połączony z prezentacją oprogramowania i komputerów używanych do efektów pirotechnicznych. Na sam koniec zostanie przeprowadzony krótki pokaz na dolnym pomoście – Festiwal Ognia.

Ok. 17:00

Magia pirotechniki dziennej – na zakończenie dnia zostanie przeprowadzony pokaz pirotechniki wieczornej z użyciem potężnych ładunków 100mm, które zapełnią niebo różnokolorowym dymem (Folwark).

Ok. 17:30

Wystrzał z armaty – na zamek przybędzie oryginalna Armata Putiłow używana m.in. przez Polską Armię z Wojny Obronnej roku 1939

 ***

15.08.2018r.

 

 

Ok. 10:30

Jak powstaje pokaz pirotechniczny? – wykład połączony z prezentacją oprogramowania i komputerów używanych do efektów pirotechnicznych. Na sam koniec zostanie przeprowadzony krótki pokaz na dolnym pomoście – Festiwal Ognia.

Ok. 11:30

Pokaz kaskaderski- ,,Jak powstaje walka filmowa’’

Ok. 12:30

Atak na zamek – szturm żołnierzy niemieckich na zamek połączony z ostrzałem moździerzowym – Szeregowiec Ryan. Niemieccy żołnierze ruszyli do ataku chcąc zdobyć zamek.

Ok. 13:00

Pokaz pirotechniki dziennej i pirotechniki saskiej – wielkie ogniste koła , fontanny pirotechniczne i wyrzutnie dymne – ciekawe widowisko synchronizowane z muzyką – scena filmu Trzej Muszkieterowie.

Ok. 13:30

Pokaz kaskaderski- jak przygotowuje się scenariusz z ogniem w tle – ,,płonący kaskader”

Ok. 14:30

Atak niemieckiego pojazdu pancernego na Zamek Czocha – obrona Rosjan i zniszczenie pojazdu wyrzutnią rakiet – Wróg u Bram.

Ok. 15:00

MASCLETA – pokaz pirotechniki dziennej w stylu hiszpańskim – pokaz ogni sztucznych oparty na huku i dymie.

Pokazy kaskaderskie- pokaz filmowy różnych scen kaskaderskich z omówieniem

Ok. 16:30

Dzwony Wojny – atak gazowy z okopów I Wojny Światowej. Gdy biły dzwony żołnierze wiedzieli, że rozpoczął się atak gazowy. Tą dramatyczną scenę postaramy się odtworzyć w fosie zamkowej – tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Ok. 17:00

Pożegnanie z hukiem – obrona przeciwlotnicza i ostrzał artyleryjski w fosie zamku – Bitwa o Anglię. Pożegnamy widzów z głośnym hukiem, gdy w powietrze wzlecą potężne pociski artyleryjskie zakrywając niebo nawałą ognia.

ok.17:30

Wystrzał z armaty – na zamek przybędzie oryginalna Armata Putiłow używana m.in. przez Polską Armię z Wojny Obronnej roku 1939.

***

 

Dodatkowo:

 

Kino plenerowe, w trakcie którego wyświetlane będą filmy, które zostały nakręcone na Zamku Czocha m.in.:

– Gdzie jest generał

– Tajemnica Twierdzy szyfrów

– Wiedźmin

– Wróg u bram

Lokalizacja: Muzeum Przedzamcza (14 i 15 sierpnia od godz. 16:00)

 

Bogata wystawa wyposażenia i uzbrojenia z okresu II wojny światowej, m.in.

– Pistolet maszynowy MP 40,

– Karabin maszynowy MG 34,

– Pistolet maszynowy PPSz,

– Karabin RKM DP-28,

– Karabin Kar98k

I wiele innych…

Wydarzenia podczas festiwalu są inspirowane scenami z filmów akcji. W imprezie nie poruszamy wątków historycznych.

 

****

Cennik BILETÓW podczas FESTIALU PIROTECHNIKI FILMOWEJ , w terminie: 14-15.08.18r.

BILET NORMALNY -> 25 zł (zwiedzanie zamku z przewodnikiem)/os. dorosła

BILET ULGOWY* ->15,00 zł(zwiedzanie zamku z przewodnikiem)/ dzieci

BILET RODZINNY 2+2  -> 104,00 zł

(zwiedzanie zamku  z przewodnikiem+ zwiedzanie sal tortur) – 2 dorosłych+2 dzieci (Dzieci do 15 lat)

BILET RODZINNY 2+3  -> 123,00 zł

(zwiedzanie zamku  z przewodnikiem+ zwiedzanie sal tortur) – 2 dorosłych+3 dzieci (Dzieci do 15 lat)

BILET RODZINNY EXTRA 2+2  -> 120,00 zł

(zwiedzanie zamku  z przewodnikiem+ zwiedzanie sal tortur+ zwiedzanie Gabinetu Osobliwości) – 2 dorosłych+2 dzieci (Dzieci do 15 lat)

BILET RODZINNY EXTRA 2+3  -> 143,00 zł

(zwiedzanie zamku  z przewodnikiem+ zwiedzanie sal tortur + zwiedzanie Gabinetu Osobliwości) – 2 dorosłych+3 dzieci (Dzieci do 15 lat)

BILET RAZEM TANIEJ

BILET NORMALNY -> 39,00 zł/os. dorosła

(zwiedzanie zamku z przewodnikiem + zwiedzanie sal tortur + zwiedzanie Gabinetu Osobliwości)

BILET ULGOWY* – > 24,00 zł/dzieci

(zwiedzanie zamku z przewodnikiem + zwiedzanie sal tortur + zwiedzanie Gabinetu Osobliwości)

Cennik biletów na zwiedzanie dziedzińców (wyłącznie bez przewodnika)  

12,00 zł/BILET NORMALNY,

10,00 zł/BILET ULGOWY*

CENA BILETU NA ZWIEDZANIE ZAMKU Z PRZEWODNIKIEM LUB SAL TORTUR ZAWIERA ZWIEDZANIE DZIEDZIŃCÓW

Rezerwuj

online

AMW Hotele

Nasi partnerzy