Atrakcje

Zarezerwuj swój hotel
AMW HOTELE zaprasza do swoich hoteli, umiejscowionych w najpiękniejszych miastach Polski. Oferujemy przestronną bazę noclegową i konferencyjną, która sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!
 • Strona główna
 • »
 • Hotel Huzar
 • »
 • Spływy kajakowe po Bystrzycy
 • Spływy kajakowe po Bystrzycy

  Lublin zachęca nas do spojrzenia na miejską przestrzeń z całkiem innej perspektywy. Zabiera nas w podziemia, aby pokazać to co nad ziemią. Pozwala też unieść się na tafli wody i ruszyć płynnie przez dzielnice, obserwując je równolegle wiosłując ku ujściu Bystrzycy.

  Bystrzyca to dopływ Wieprza. Jest długa na blisko 100 km, a na swojej trasie, jak koraliki na żyłce, ma Lublin i Zalew Zemborzycki. Wije się ona przez Wyżynę Lubelską dostarczając nam najwspanialszych wrażeń, jakie daje tylko obcowanie z naturą. Możemy wybrać kilka tras o różnych długościach i stopniach trudności. Każdy znajdzie więc wrażenia na miarę własnych możliwości. Nie mniej najciekawszą jest trasa biegnąca przez centrum Lublina.

  Nie od dziś wiadomo, że miasta lokowano wokół ciągów wodnych. W dawnych wiekach nie było przecież wodociągów, które dostarczały wodę do domów. A pamiętamy przecież, że pierwsze zabudowania lubelskie powstały w VIII w. Stąd Lublin rozrósł się nad Bystrzycą. Wsiadamy w kajak i powoli sunąc z jej nurtem mijamy miasto. Nasza wycieczka zaczyna się nad Zalewem Zemobrzyckim, sztucznym zbiornikiem retencyjnym, który służy również mieszkańcom w celach rekreacyjnych. Kierujemy się w kierunku miasta, a niesie nas naturalne koryto rzeki. Po godzinie wiosłowania znajdujemy się pod Lubelskim Klubem Jeździeckim, który proponuje nam skorzystanie ze swoich usług. Możemy tam zamienić łódkę na siodło. Jeżeli jednak nie interesuje nas aż tak bardzo cwał, możemy płynąć dalej pod Dworek Grafa.

  Dworek ten to urocza budowla, w której dziś mieści się restauracja. Miejsce w sam raz na dobry posiłek po spływie. Należał on do rodziny Grafów, która pod koniec XIX w. przebudowała go do stanu obecnego. Budowla ta jest jednokondygnacyjna i do jej wnętrza prowadzi portal wspierający się na kolumnach. Po bokach znajdują się dwa równo rozłożone ryzality.

  Trasy lubelskie są krótkie i dostarczają wrażeń poczatkującym kajakarzom. Dla bardziej zaprawionych w bojach są trasy o innym stopniu trudności – nigdy nie wiadomo, czy na trasie nie pojawi się nagle drzewo powalone do kryta rzeki. Możemy wybrać się do Osmolic, Powiednik czy Piotrowic, podziwiając dziką przyrodę. Na parę godzin mamy okazję porzucić za sobą technologię i cywilizację, aby napawać się widokiem drzew, pól, kwiatów i dzikiej zwierzyny. Zdecydowanie warto wybrać się na spływ, aby nacieszyć się widokiem innym niż miejska zabudowa.

  Zobacz stronę naszego hotelu w Lublinie:

  Zobacz również pozostałe atrakcje:

  Rezerwuj

  online

  AMW Hotele

  

  Nasi partnerzy