Atrakcje

Zarezerwuj swój hotel
AMW HOTELE zaprasza do swoich hoteli, umiejscowionych w najpiękniejszych miastach Polski. Oferujemy przestronną bazę noclegową i konferencyjną, która sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!
 • Strona główna
 • »
 • Hotel Wieniawa
 • »
 • Ogród Japoński
 • Ogród Japoński

  Miejscem pełnym uroku, które pozwala wrocławianom uciec od codziennych trosk i odetchnąć wśród zieleni jest Park Szczytnicki. Na blisko 100 ha można odnaleźć spokój, ciszę, a w letnie dni ochłodę. Ale to nie wszystko – park kusi dodatkową, orientalną atrakcją. Zaprasza nas na przygodę z kulturą Japonii, którą przybliża ogród założony w tym stylu.

  Ogród Japoński to bliźniacy brat Hali Stulecia, gdyż jedno powstało na skutek drugiego. W Hali odbywała się Wystawa Światowa, której elementem był właśnie ogród w stylu kraju kwitnącej wiśni. Wielkim orędownikiem jego powstania był Fritz von Hochberg, którego kultura Japonii zachwyciła tak dalece, że stał się jej orędownikiem. Wydarzenie to miało miejsce w 1913 r., a po jego zakończeniu najciekawsze eksponaty zabrano. Ogród więc trwał niepełny aż do lat końca lat 90, kiedy to władze miasta postanowiły go zrewitalizować. Po 80 latach sprowadzono z Japonii specjalistów od budowy ogrodów i stworzono kawałek orientu w sercu Dolnego Śląska.

  Spacerując wąskimi uliczkami ogrodu możemy podziwiać roślinność typową dla Kraju Wschodzącego Słońca: styrak japoński, pieris japoński, długosz królewski, pióropusznik strusi, funkia biała, kosaciec japoński, tatarak zwyczajny i konwalia majowa. Zaś cis, bukszpan, berberys i tawuła są kształtowane w specjalny sposób, aby przypominać stylem japońskie żywopłoty. Rozsiane co krok ławeczki zachęcają aby usiąść i odpocząć, niezależnie od tego co jest przyczyną zmęczenia: zgiełk dnia codziennego, praca czy podróż. Nagromadzenie roślin pozwala skryć się w zieleni, a wiele odnóg ścieżek umożliwia odseparowanie się od innych zwiedzających i obcowanie z naturą w sposób intymny.

  Wędrując co rusz natykamy się na typowe dla Japonii rzeźby i budynki – pagody. Daje nam to poczucie przeniesienia na drugą stronę globu. Jakbyśmy na chwilę nie znajdowali się w centrum Europy, we Wrocławiu, a wędrowali po archipelagu rozsianym na morzach i oceanie. Idąc dalej natykamy się na staw, przez który przewieszony jest most. Możemy podziwiać z niego panoramę ogród, a także rosnące w nim grążele żółte i grzybienie białe. Gdy dobrze się przyjrzymy, dostrzeżemy po drugiej stronie przy brzegu samotne kamienie wpuszczone w brzeg, zachęcające do spaceru przez staw. Przeskakując jeden po drugim poczuć możemy się znów jak dzieci – odkryć radość jaką daje przebywanie z naturą.

  Zobacz stronę naszego hotelu we Wrocławiu:

  Zobacz również pozostałe atrakcje:

  Rezerwuj

  online

  AMW Hotele

  Nasi partnerzy