Atrakcje

Zarezerwuj swój hotel
AMW HOTELE zaprasza do swoich hoteli, umiejscowionych w najpiękniejszych miastach Polski. Oferujemy przestronną bazę noclegową i konferencyjną, która sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!
 • Strona główna
 • »
 • Hotel Belwederski
 • »
 • Centrum Nauki Kopernik
 • Centrum Nauki Kopernik

  Znudzeni szkolnym obowiązkiem często mamy wrażenie, że nauka to coś żmudnego i zdecydowanie niepociągającego. Wykresy, daty, uczone na pamięć definicje… Nie jest to wizja porywająca. Aż nagle trafiamy tu – do Centrum Nauki Kopernik.

  Kopernik był naukowcem przełomu. Jego odkrycia zrewolucjonizowały myślenie o kosmosie i astronomii. Dzięki nim stał się najbardziej znanym polskim naukowcem na świecie. Nikogo nie dziwi więc, że jego imię uzyskało centrum, w którym z nauką można spotkać się oko w oko. Bowiem w Centrum Nauki Kopernik mamy wreszcie możliwość doświadczyć tego, o czym mówią podręczniki do fizyki lub mechaniki. Góruje tu zdecydowanie praktyka nad teorią.

  Centrum przyciąga tym, że pozwala przeżyć naukę. Nie mówi tylko i wyłącznie czym jest prawo Newtona, ale pokazuje na czym ono polega. Misją tej instytucji jest bowiem rozpalić pragnienie poznawania świata, a jak inaczej to zrobić, niż pokazując na czym to polega? Pratchett pisze, że magia i nauka są do siebie bardzo podobne. Nie może się mylić, bo jak inaczej wytłumaczyć zjawiska fizyczne i chemiczne zachodzące w naszym świecie? Mamy wrażenie, że to cud i magiczna sztuczka, a tymczasem pracownik Centrum wyjaśnia nam na czym polega całe zdarzenie. I wtedy czujemy się jak Archimedes krzycząc; „Eureka!”, bowiem jednym z najprzyjemniejszych uczuć jest zrozumienie.

  W Centrum Nauki Kopernik możemy więc poszukać zrozumienia w różnych dziedzinach: fizyka, biologia, medycyna, inżynieria… Wszystkie mieszają się z sobą tworząc ciekawe, wieloaspektowe ekspozycje. Interdyscyplinarne podejście twórców Centrum sprawia, że w kompleksowy sposób możemy zapoznać się z czynnikami, jakie wpływały na nasz świat i jego rozwój. Innowacyjne wystawy sprawiają, że zaczynamy nagle widzieć więcej i ze zdumieniem odkrywać połączenia tam, gdzie wcześniej nie podejrzewalibyśmy jakichkolwiek związków.

  Pomóc temu ma jedna z sześciu wystaw, jakie można zwiedzić w CNK. Choć „zwiedzić” to chyba złe słowo – w końcu każda z ekspozycji jest w pełni interaktywna. Nie jest to statyczny i nudny spacer wokół gablot, a przygoda porywająca nas coraz mocniej z każdym krokiem. Zaczynamy przeżywać naukę i budzi się w nas dziecięca fascynacja światem. Co zresztą jest  potwierdzone – nie jest wcale rzadkim widokiem dorosły z wielkim zaangażowaniem majstrujący przy jednym z urządzeń.

  Nawet maluchy znajdą tutaj ekspozycję dla siebie, więc wybrać możemy się tutaj całą rodziną. Najmniejsi odwiedzający mogą poznawać świat na wystawie „Bzzz!”, która jest przystosowana dla dzieci w wieku do 5 lat. Zaś dla przyszłych lekarzy jest wystawa „Człowiek i środowisko”, ukazująca możliwości ludzkiego ciała. Fizykom przypadnie do gustu wystawa „Nowy Świat w Ruchu”. Urządzenia, w które jest wyposażona pozwalają odkryć, jakimi zasadami rządzi się dynamika. I uwierzcie, że nauka w takiej formie wciąga – nikt nie jest w stanie oprzeć się pokusie wypróbowania działania eksponatów, których jest aż 80.

  Oprócz wystaw w Centrum znajdują się również laboratoria, planetarium, a także można wybrać się na warsztaty. Miejsce to zaprojektowano i nadano mu taką misję, aby rozbudzać w nas pożądanie wiedzy i poszerzania jej horyzontów coraz dalej.

  Zobacz strony naszych hoteli w Warszawie:

  Zobacz również pozostałe atrakcje:

  Rezerwuj

  online

  AMW Hotele

  Nasi partnerzy