Wydarzenia

Wyszukaj wydarzenie

Air Show 2018 w Radomiu

Start:

Koniec:

25.08.2018

26.08.2018

Miejsce:

Adres:

Port lotniczy Radom-Sadków

Lubelska 158, 26-600 Radom


Niesamowity pokaz lotniczy w Radomiu możemy podziwiać już od XV edycji! Pierwsze widowisko odbyło się w 1991 roku i z każdą kolejną edycją przyciągało coraz większe grono zainteresowanych wydarzeniem. W tym roku (XVI edycja) po raz kolejny będziemy mogli zachwycić się tym wspaniałym widowiskiem – Air Show odbędzie się 25-26 sierpnia 2018 roku na Lotnisku Sadków. Czym zaskoczą nas organizatorzy w tym roku? Tego możemy jedynie się domyślać. Jedno jest jednak pewne – nie zabraknie imponujących pokazów statków powietrznych, interesującej naziemnej statycznej wystawy sprzętu wojskowego oraz inspirujących prezentacji przedsiębiorstw z branży lotniczej.

Air Show 2018 zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego warto zaopatrzyć się w bilety na to, jedyne w swoim rodzaju, wydarzenie. Wejściówki można nabyć na platformie eBilet.pl, a cena, biorąc pod uwagę ilość atrakcji, jest niezwykle niska. Koszt biletu jednodniowego to 40zł, a z ulgą uczniowską 25zł.

air1

Mając na względzie fakt, że widowisko trwa dwa dni warto pomyśleć o noclegu, który będzie mieścić się w dogodnym dla Ciebie miejscu. Jeśli zdecydowałeś się przyjechać na Air Show 2018 z innego, odległego miasta to z pewnością zależy Tobie, aby przy okazji, móc zwiedzić to piękne miasto, jakim jest Radom. Dobrym wyborem byłby, na przykład, Hotel Istra mieszczący się przy ulicy Planty. Umiejscowienie hotelu umożliwi bezproblemowe dotarcie na wydarzenie w ciągu zaledwie 13 minut autobusem. Hotel Iskra posiada także świetne połączenie z każdą częścią miasta. Jakie punkty powinieneś odwiedzić w Radomiu? Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Jacka Malczewskiego oraz Katedrę Opieki Najświętszej Maryi Panny, która jest okrzyknięta przez turystów jedną z najpiękniejszych budowli w Polsce.

Nie zwlekaj dłużej, zarezerwuj pokój w atrakcyjnej cenie już dziś: Hotel Iskra Radom

air2

Air Show 2018 będzie pierwszą edycją, w której będziesz brać udział? Nim rozpocznie się XVI odsłona wydarzenia, warto zapoznać się z jego historią.

Air Show – co to jest?

Air Show to impreza organizowana w sposób cykliczny (co dwa lata) na lotnisku Sadków w Radomiu. Widowisko jest połączeniem pokazów samolotów z wystawą sprzętu wojskowego, a także prezentacjami firm z branży lotniczej.

Pierwsze edycje Air Show odbywały się w cyklu rocznym, jednak organizatorzy, ze względów finansowych, zdecydowali się na cykl dwuletni. Widowisko, które możemy podziwiać co dwa lata zawdzięczamy następującym organizatorom: Dowództwie Sił Powietrznych, Miastu Radom, Portowi Lotniczemu Radom, Siłom Powietrznym i Aeroklubie Polski. Honorowym patronem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Historia imprezy

Air Show w początkowych edycjach odbywał się w innych miastach. Pierwsza odsłona widowiska miała miejsce w 1991 roku w Poznaniu na Ławicy. Z kolei w 1995 i 1998 na lotnisku w Dęblinie. Dopiero od 2000 do 2003 roku pokazy organizowano co roku w Radomiu. W późniejszych latach organizatorzy postanowili zwiększyć cykl odstępów między wydarzeniami do dwóch lat.

Celem Air Show jest zaprezentowanie możliwości polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego szerszej publiczności. To także ciekawa forma aktywnego wypoczynku i doskonały pomysł na spędzenie weekendu poza domem.

5.07.2018
Lista Wydarzeń


Nasi partnerzy