AMW Hotele
AMW Hotele

Poznań

Hotel
Ikar

Hotel <br>Ikar
Zarezerwuj swój hotel

Hotel Ikar jest usytuowany w centrum Poznania, nieopodal zabytkowego i malowniczego starego rynku, na którym znajdują się liczne kawiarnie, puby i restauracje. Dojazd z hotelu na Międzynarodowe Targi Poznańskie zajmuje tylko 5 minut samochodem. To idealna lokalizacja dla osób podróżujących służbowo, jak i turystów zwiedzających miasto.

 

Do dyspozycji Gości hotel w Poznaniu oddaje wygodne pokoje (część z nich jest klimatyzowana) z lodówką, telewizorem, telewizją kablową oraz bezpłatnym dostępem do internetu. W hotelu dostępny jest także drink bar, gdzie Goście mogą wypocząć i spotkać się z przyjaciółmi.

 

Na życzenie Gości hotel świadczy usługi pralni. Przed hotelem znajduje się parking dodatkowo płatny 50 zł/doba posiadający 80 miejsc (istnieje możliwość wjazdu autobusem).

 

Miła i profesjonalna obsługa dołoży wszelkich starań, aby zagwarantować Państwu niezapomniany pobyt, dzięki czemu atmosfera panująca w obiekcie wyróżnia nas wśród hoteli w Poznaniu.

 

 

 

Hotele Poznań Centrum - Hotele WAM

Hotel <br>Ikar

telefon: 61 658 71 05

email: ikar@hotelewam.pl

Pokój o wysokim standardzie. W pokoju ciepło, czysto i przytulnie. Jedzenie w restauracji hotelowej bardzo dobre.
Monika C. Wschowa

Wyposażenie

 • TV SAT
 • radio
 • bezpłatny internet LAN
 • telefon
 • suszarka do włosów
 • prasa codzienna
 • żelazko
 • woda mineralna

Dodatkowo

 • klimatyzacja

Nasze pokoje

Pokoje typu Budget:

 

 

Pokoje budżetowe. W skład wyposażenia pokoi wchodzą: bezpłatna woda w pokoju, zestaw kosmetyków, ręczniki, telewizor LCD, WI-FI

 

 • 16 pokoi jednoosobowych
 • 24 pokoje dwuosobowych typu Twin

 

Pokoje typu Economy

 

+ Pokoje budżetowe z klimatyzacją. W skład wyposażenia pokoi wchodzą: bezpłatna woda w pokoju, zestaw kosmetyków, ręczniki, telewizor LCD, WI-FI

 

 • 25 pokoi jednoosobowych
 • 32 pokoi  dwuosobowych typu  Twin

 

Pokoje typu Standard

 

Na wyposażeniu pokoi są:  bezpłatna woda w pokoju, zestaw kosmetyków, ręczniki, telewizor LCD, WI-FI

 • 16 pokoi jednoosobowych
 • 24 pokoje dwuosobowe typu Twin
 • 8 pokoi typu Studio

 

Pokoje internatowe

 

Pokoje nisko budżetowe. W skład podstawowego  wyposażenia pokoi wchodzą: ręczniki, pościel, WI-FI

 

 • 19 pokoi dwuosobowych typu Twin


Ogólna liczba pokoi 164

Ogólna liczba miejsc noclegowych 271

Sale konferencyjne

Konferencje w Poznaniu – sale: konferencyjna, bankietowa, klubowa, słoneczna i biznesowa.
Partnerów biznesowych chcących zorganizować konferencje w Poznaniu zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Ikar oferującego kompleksową obsługę szkoleń oraz spotkań biznesowych, który do dyspozycji uczestników oddaje 5 sal konferencyjnych, o powierzchni od 13 m2 do 163 m2, w tym business room. Dzięki połączeniu audio-video w sali bankietowej i konferencyjnej może odbywać się konferencja jednocześnie na 300 osób. Klimatyzowane sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu. Oferujemy również odpłatnie łącze symetryczne o przepustowości 20mb umożliwiające wideokonferencję na wszystkich salach. Każdą konferencję w zakresie przerw kawowych, jak i lunchu obsłuży nasza restauracja.

Sale konferencyjne

Zabawa Karnawałowo-Walentynkowa

 

♥♥♥ Restauracja Hotelu IKAR zaprasza na zabawę Karnawałowo – Walentynkową ♥♥♥

Zabawa Karnawałowo-Walentynkowa
Hotel Restauracja

Restauracja

Restauracja oferuje Państwu szeroki wybór wyśmienitych dań kuchni polskiej i międzynarodowej. W sali restauracyjnej znajduje się również bar, który poleca szeroką gamę koktajli i drinków. Do dyspozycji Gości pozostaje także room service na życzenie. Restauracja organizuje bankiety oraz różnego typu imprezy okolicznościowe.

 

Szanowni Państwo,

Informujemy że od dnia 01.06.2016 roku zmienią się godziny otwarcia restauracji od 6.30 do 21.30.

telefon: 61 658 71 05

email: ikar@amwhotele.pl

Kontakt

Hotel Ikar Poznań

 • ul. Solna 18
  61-736 Poznań
  woj. wielkopolskie
 • tel: 61 658 71 05
  fax: 61 658 71 15
 • ikar@amwhotele.pl

Jak do nas dojechać?

GPS
N - 52.413861
E - 16.924636
lotnisko

Z lotniska

autobus linii 59, na 11 przystanku „Szylinga” należy przesiąść się na autobus linii 63 i wysiąść na 4 przystanku „Solna”

dworzec kolejowy

Z dworca PKP

autobus linii 68 w kierunku „Podolany”. Należy wysiąść na przystanku „Urząd Marszałkowski” i przesiąść się na autobus linii 51, a następnie wysiąść na przystanku „Solna”

dworzec autobusowy

Z dworca PKS

autobus linii 51 w kierunku „Sobieskiego Dworzec”, należy wysiąść na czwartym przystanku „Solna”

Promocje

Poznań

Hotel Ikar

Atrakcje

Ciekawostki - AMW Hotele

Ciekawostki

 • Poznań w X wieku stanowił obok Gniezna siedzibę władców polskich. Królowie zasiadali na Ostrowie Tumskim, jedynej wyspie ulokowanej w granicach miasta.
 • Międzynarodowe Centrum Targowe corocznie gości ponad 10 tys. wystawców, w tym około 3 tys. to firmy zagraniczne z 70 krajów świata.
 • Poznań jest miastem jezior! Jezioro Maltańskie to sztuczny zbiornik wodny, w którego obrębie znajdują się takie atrakcje jak:

– tory regatowe, na których odbywają się Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie,
– całoroczny stok narciarski „Malta Ski”,
– ZOO,
– Poznański Węzeł Rowerowy, który jest centralnym węzłem Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych.

 

 • Na wieży Ratuszowej znajdują się dwa koziołki, które każdego dnia równo o godzinie 12:00 bodą się rogami. Obecnie w Ratuszu znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania.
 • Odwiedzając Poznań warto spróbować tradycyjnego przysmaku jakim jest rogal świętomarciński. Jego historia sięga aż XIX wieku i związana jest z czynem pewnego cukiernika, który na apel proboszcza w sprawie przekazania datków na pomoc dla ubogich, wypiekł rogale. Wśród smakowitego nadzienia deseru można wyróżnić migdały, orzechy oraz biały mak. Co roku 11 listopada w dzień św. Marcina poznaniacy zajadają się smakołykiem upamiętniając w ten sposób czyn cukiernika.
 • Według legendy Poznań został uratowany przed wojskami wroga, dzięki pomocy króla kruków i syna hejnalisty – Bolka. Pewnego dnia młody chłopak przechadzając się po mieście napotkał na swojej drodze rannego kruka, którym się zaopiekował. Kruk przemówił ludzkim głosem do chłopca i podarował na dowód wdzięczności srebrną trąbkę, z której mógł skorzystać, gdyby potrzebował pomocy. Bolek przez wiele lat nie używał instrumentu, jednak pewnego dnia widząc zbliżające się do miasta wojska nieprzyjaciół zadął w trąbkę. Wtedy to nad miastem pojawiła się chmara kruków, która zaatakowała wroga i obroniła miasto.

Rezerwuj

online

AMW HoteleNasi partnerzy